Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapadnięta Klatka Piersiowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

cyberryba
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zapadnięta Klatka Piersiowa
Witam,
moja dolegliwość nazywana jest "klatką piersiową lejkowatą" więcej informacji na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Mam to od urodzenia, jednak nikt specjalnie się tym nie przejmował. Kiedy tak naprawdę zdałem sobie sprawę jak wyglądam, postanowiłem coś z tym zrobić. Przy okazji bilansu zdrowotnego do szkoły, poprosiłem lekarkę żeby dała mi skierowanie do ortopedy. Ten miał mi dać skierowanie do chirurga i sprawa miała być załatwiona operacyjnie, jednak ortopeda stwierdził że nie przeszkadza to w moim normalnym funkcjonowaniu, oraz nie zagraża mojemu życiu lub zdrowiu więc zostaje tak jak jest. Proszę o jakieś wskazówki jakie ćwiczenia mam wykonywać żeby moja "klata" w miarę normalnie wyglądała, może jakieś odżywki powinienem przy ćwiczeniach stosować, albo coś? Prosiłbym o rady w prostym języku, ponieważ jeśli chodzi o zagadnienia i ogólnie o kulturystykę to jestem żółtodziób. Wrzucam fotki mojej pseudo klatki, żeby było wiadomo jak sprawa wygląda. Na koniec dodam, że mam 16lat.
Z góry dziękuje Ryba

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Niestety zdjęcia w linkach ponieważ wyskoczył mi komunikat "Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum." - nie można .jpg ?
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zapadnięta Klatka Piersiowa

Witam,
moja dolegliwość nazywana jest "klatką piersiową lejkowatą" więcej informacji na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Mam to od urodzenia, jednak nikt specjalnie się tym nie przejmował. Kiedy tak naprawdę zdałem sobie sprawę jak wyglądam, postanowiłem coś z tym zrobić. Przy okazji bilansu zdrowotnego do szkoły, poprosiłem lekarkę żeby dała mi skierowanie do ortopedy. Ten miał mi dać skierowanie do chirurga i sprawa miała być załatwiona operacyjnie, jednak ortopeda stwierdził że nie przeszkadza to w moim normalnym funkcjonowaniu, oraz nie zagraża mojemu życiu lub zdrowiu więc zostaje tak jak jest. Proszę o jakieś wskazówki jakie ćwiczenia mam wykonywać żeby moja "klata" w miarę normalnie wyglądała, może jakieś odżywki powinienem przy ćwiczeniach stosować, albo coś? Prosiłbym o rady w prostym języku, ponieważ jeśli chodzi o zagadnienia i ogólnie o kulturystykę to jestem żółtodziób. Wrzucam fotki mojej pseudo klatki, żeby było wiadomo jak sprawa wygląda. Na koniec dodam, że mam 16lat.
Z góry dziękuje Ryba




[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Niestety zdjęcia w linkach ponieważ wyskoczył mi komunikat "Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum." - nie można .jpg ?













Moim zdaniem pierwszym krokiem powinna byc konsultacja z lekarzem czy cwiczenia na silowni nie beda mialy negatywnego wplywu na dolegliwosc. Jesli niebedzie przeciwskazan zaczynasz od ogolnorozwojowki.
  • 0

laska05b
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
43
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sporty walki
    silownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zapadnięta Klatka Piersiowa
masz ten sam problem co moj brat :angry:
niestety mozna bylo to zminimalizowac jak byles maly kiedy jeszcze nie miales tak dobrze rozwinietych kosci tylko chrzastki wtedy powinienes chodzic na specjalne cwiczenia
zeby to zminimalizowac musisz poprostu nabrac sporo masy i cwiczyc i bedzie wszystko ok(moj brejdak ma tylko jedna strone zapadnieta ale po tylu latach cwiczan prawie wogole tego nie widac ;) ) sukcesem jest tu tylko i wylacznie masaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0
"Łzy dadzą ci współczucie pot da ci rezultaty"

!!!!!!! Wróciłem !!!!!!!

cyberryba
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zapadnięta Klatka Piersiowa
witam ponownie.
byłem u lekarza, nie ortopedy tylko normalnego - w przychodni. pani powiedziała że jakiekolwiek ćwiczenia czy sporty nie spowodują żadnego urazu czy pogorszenia mojego stanu. ćwiczenia są nawet zalecane. jest to niewielka dolegliwość, która w niczym (poza wyglądem) nie przeszkadza. nadal proszę o wskazówki co do ćwiczeń :!:
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Zapadnięta Klatka Piersiowa
Zacznij sobie od treningu ogólnorozwojowego a później coś ułożymy z progresją na klatkę :angry:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024