Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem ze słodyczami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

Żanetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:Ciągle do przodu
  • Biceps [cm] :30
  • Waga [kg]:56

Napisano Ponad rok temu

Problem ze słodyczami
Witajcie jestem na diecie i mam problem mianowicie bardzo ciągnie mnie do słodyczy. Czym to można zastąpić ? Słyszałam o produktach 0 kcal ale nw co o tym myśleć czy to naprawdę jest takie dobre ? Lub bio słodycze choć te niezbyt sie różnią od tych normalnych. Co o tym myślicie ? Jakieś pomysły? :)
  • 0

ZukiMuscles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 1
15
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

Jeśli ciągnie Cię do słodyczy to możliwe że masz za mało kcal w diecie. Ja proponuję abyś nie odstawiała ich ;) Wręcz przeciwnie, potrafiła dołożyć sobie do diety też coś słodkiego jak np kilka kosteczek czekoladki czy innych łakoci :) Ale musisz znać umiar! Taka czekoladka czy inny smakołyk nie powinien przekraczać 200-300 kcal.

 

Prędzej czy później może nastąpić coś takiego jak wilczy głód, jeśli będziesz się zmuszać do tego aby ich w ogóle nie ruszać.

Większość trenerów i specjalistów zapomina o sprawach psychicznych człowieka, dlatego ja uważam to co napisałem za spoko alternatywę ;)

 

Sprawa z produkatmi 0 kcal, pewnie chodzi Ci o dipy i te różne syropy :) Pewnie, do posiłeczków można stosować ;) Ja brałem i smaczne.

Spróbuj Chromu, bardzo jest teraz popularny :)

A no i pewnie ktoś coś napisze o owocach :) Jako zamiennik słodyczy też spoko opcja. Temat wymagajacy głębszej refleksji.


  • 1

Żanetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:Ciągle do przodu
  • Biceps [cm] :30
  • Waga [kg]:56

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami
Dziękuję ci bardzo za pomoc :)
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami
możesz sprubowac, jakiś batoniki proteinowe, które z powodzeniem mogą, zastąpić zwykle słodycze, a dodatkowo, dostarcza dobrej jakosci białko...
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

Żanetta - w prywatnej wiadomości przesłałem Ci linki, w których pisze jak z sukcesem zrezygnować ze słodyczy lub przynajmniej ograniczyć słodycze.

 

Odczytaj wiadomość.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Żanetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:Ciągle do przodu
  • Biceps [cm] :30
  • Waga [kg]:56

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

możesz sprubowac, jakiś batoniki proteinowe, które z powodzeniem mogą, zastąpić zwykle słodycze, a dodatkowo, dostarcza dobrej jakosci białko..

 


a czy w tych batonach nie ma za dużo węglowodanów i tłuszczy ? ogolnie dużo w nich kcal (mniej niż w normalnych słodyczach ale jednak) więc nie wpłynie to zbyt bardzo na moją dietę ?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami
Są batoniki które wogole wegli nie zawieraja, lub dosłownie kilka gram.
A, Tluszcz który zawierają, jest to olej, MCT..
mowa, o batonikach bialkowych, nie Energetycznych oczywiscie..
  • 2

ZukiMuscles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 1
15
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

 

a czy w tych batonach nie ma za dużo węglowodanów i tłuszczy ? ogolnie dużo w nich kcal (mniej niż w normalnych słodyczach ale jednak) więc nie wpłynie to zbyt bardzo na moją dietę ?

 

 

to może ja podpowiem :)Quest Nutrition - Tutaj jest przykład takiego batonika. Super smaczne! No ale jednak cena bardzo duża :( Można znaleźć też tańsze wersje chociaż te zazwyczaj są z dodatkami jakiś cukrów. Wybór należy do Ciebie ;)


  • 3

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

Najlepiej jest w ogóle wykluczyć słodycze z diety. Raz, że są niezdrowe, a dwa że uzależniają.

Można żyć bez nich a słodki smak można zapewnić sobie na przykład stewią lub ksylitolem.


  • 1

ZukiMuscles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 1
15
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

Najlepiej jest w ogóle wykluczyć słodycze z diety. Raz, że są niezdrowe, a dwa że uzależniają.

Można żyć bez nich a słodki smak można zapewnić sobie na przykład stewią lub ksylitolem.

 

Po części się zgadzam ^^ Ale to jest naprawdę bardzo głęboki temat z tymi słodyczami :) Wyobraźmy sobie sytuacje w której to przychodzisz do babci która specjalnie dla Ciebie zrobiła super ciasto! Nie zjemy go? Albo jakieś przyjęcie, i ktoś specjalnie się postarał aby dogodzić Tobie :) Nie poczęstujesz się ? Można powiedzieć nie, robiąc przy okazji przykrość danym osobą :( W tym wszystkim po prostu trzeba zachować normalność.. Mieć świadomość że słodycze to zło, cukry które w przyszłości powodują raka i niszczą nasze zdrowie :) Ale tez i odskocznia od diety. Prawdziwy hardkor to nie osoba która je super zdrowo ale taka która potrafi wliczyć sobie w bilans kaloryczny też coś co jest stricte złe dla naszego organizmu i żyć z tym dalej :)

Co do ksylitolu i stevi to można zakupić nawet w takich sklepach jak biedronka, aldi itp :)

Broń Boże, nie namawiam do jedzenia słodyczy, ale w przypadku gdy je odstawiamy tak z dnia na dzien. NAstępuje wówczas detoksykacja organizmu i człowiek bardzo źle się czuje, dlatego moim zdaniem powinno się to zrobić powoli.


Użytkownik ZukiMuscles edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami
Ja, uważam, że jeśli ktoś cały tydzień ma dopieta dietę na ostatni guzik, to jeśli raz, w tygodniu np w niedzielę, pozwoli sobie na jakiś dzień, ze sldyczami to nic, wielkiego się nie stanie..
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

Ja, uważam, że jeśli ktoś cały tydzień ma dopieta dietę na ostatni guzik, to jeśli raz, w tygodniu np w niedzielę, pozwoli sobie na jakiś dzień, ze sldyczami to nic, wielkiego się nie stanie..

 

I to jest pogląd, który zawsze podkreślam - liczy się zdrowe podejście i samoświadomość ! Dieta nie ma być katorgą pełną wyrzeczeń, a po prostu jedzeniem z głową. Jeżeli masz na coś ochotę i pozwala Ci na to bilans to zjedz to, ale bądź świadom skutków :)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Żanetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:Ciągle do przodu
  • Biceps [cm] :30
  • Waga [kg]:56

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

Najlepiej jest w ogóle wykluczyć słodycze z diety. Raz, że są niezdrowe, a dwa że uzależniają.

Można żyć bez nich a słodki smak można zapewnić sobie na przykład stewią lub ksylitolem.

ze słodyczami to nie jest takie proste. Dużo osób mówi że słodki smak zastąpią nawet owoce ale tak to nie działa. oczywiście wiem że bardziej chce tego moja podświadomość niż żołądek ale niestety jak ktoś wyżej powiedział bez chociaż kawałka czegoś słodkiego ludzie źle się czują a ja osobiście wariuję więc to nie jest tak od razu :)


Użytkownik Żanetta edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

Ja odkąd podbiłem w diecie tłuszcze, brak ochoty na słodkie, zero ssania jak na razie ;) 

I żeby tak jak najdłużej zostało :D 

Mogę się pochwalić że ostatni raz słodkie jadłem w tamtym roku :P hehe


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami
To, nie bez przyczyny,
Tłuszcze są syte i nie podnoszą poziomu Insuliny, a wegle nakrecaja, Insulinę której, podwyższone stężenie, zaś powoduje, apetyt na słodkie..
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

Może wyjdę na słabiaka bądź wygodnego, ale nie widzę sensu by męczyć się z dietą. Jak wspomniałem, to ma być przecież przyjemność i hobby (tj. cały proces modelowania sylwetki), a nie dodatkowe obciążenie przy i tak stresującym trybie życia jaki się obecnie prowadzi. Niewielki baton raz na jakiś czas to żadne poważne wykroczenie jeżeli systematycznie ćwiczymy i trzymamy dietę.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

Tak, ale czym innym jest robić sobie cheat meale w sytuacji gdy ktoś ma dużo tłuszczu do zrzucenia i dopiero zaczął redukcję, a czym innym jest zjeść coś słodkiego będąc już dłużej na redukcji w celu zrobienia tzw. restartu, czyli poprostu w celu przełamania stagnacji w redukcji tłuszczu.

 

W pierwszym przypadku (początek redukcji i dużo tłuszczu do spalenia) takie cheat meale są niewskazane natomiast w drugim przypadku raz na jakiś czas są bardzo wskazane.

 

No i oczywiście trzeba pamiętać, żeby cheat meal nie zamienił się nagle w cheat day :D


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami
Jeśli, ktoś ćwiczy dla siebie, i nie zamierza, w żadnych zawodach, startowac, też nie widzę sensu, sie zbyt, katowac...
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami

Jeśli ktoś chce mieć BF w granicach od 15 do 20 %, czyli taki jak przeciętny nietrenujący mężczyzna, to może jeść co chce.

Jeśli ktoś chce mieć BF w granicach od 8 do 12 % (w praktyce oznacza to płaski, wyrzeźbiony brzuch) i to przez cały czas, to niestety trzeba się trochę poświęcić.

Zawsze jest jeszcze opcja pośrednia czyli ok. 12 - 15 % BF.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze słodyczami
Weglowodany, to weglowodany, i niena, zbytnio różnicy dużej, czy będą raz na jakiś czas pochodziły ze słodyczy...
Jeśli, będą się mieściły w bilansie, danej, osoby...
Chodz, sam nie jem wgl, wegli, ale, to, już raczej, przez to, że uważam, że człowiek z natury jest, Drapieżnikiem, i tak sie powinien odzywiac,
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024