Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Guxinimod
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Poprawa wyglądu u 18 latka - niewiedza w treningu, w odżywianiu, brak sprzętu
Witam. Sprawa wygląda następująco. Mam 18 lat, wzrostu około 190cm, waga 77 kilogramów (w ciągu dnia waha się od 75 do nawet 80kg, co mnie dziwi). Nie ukrywajmy, zależy mi jedynie na tym, by dobrze wyglądać, a nie być patykiem. Tak, wiem - takich osób jak ja są setki, tysiące... Powiecie szukać na forum? Owszem robiłem to, jednak na wszystkie pytania odpowiedzi nie znalazłem. Chciałbym w punktach omówić aspekty, które mnie nurtują, na konkurencyjnym forum nie uzyskałem pomocy, zobaczymy tutaj :) Prosiłbym o odniesienia do poszczególnych punktów, jeśli dysponujecie odpowiednią wiedzą.

1. Nie mam sprzętu, oprócz 2 hantelek 2,5kg. Czy kalistenika pozwoli wypracować fajną sylwetkę?
2. Skąd wziąć plan? Kupić? Ułożyć we własnym zakresie? Poprosić kogoś o skonstruowanie?
3. Wiadomo, że głównie patrzy się na klatę i na brzuch, ale to chyba nie oznacza, że mam robić tylko pompki i brzuszki? Jak duże znaczenie ma różnorodność ćwiczeń? Myślę o spięciach, zwisie na drążku z uniesionymi kolanami, uniesieniach nóg itd
Aha no i nie mogę zapominać o innych partiach z tego co mi wiadomo, ale ciężko będzie skleić odpowiedni plan. :/
4. Odżywianie. Dzień u mnie wygląda tak, że wstaje 6:15, jem jakieś płatki i lecę na busa. W szkole jem drozdzówki, hot doga/zapiekankę + 7up. No i po szkole 2 czekoladowe drozdzowki z biedry... Jak powinienem zmienić odżywianie? Czy ma sens trzymanie ściśłej diety bez używania suplementow? Rano powinienem wstać wcześniej i przygotować jakieś wartościowe śniadanie? Lepiej w szkole nic nie jeść, czy jeść to gówniane żarcie?

Na razie to tyle. Z góry dzięki za fatygę.
  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa wyglądu u 18 latka - niewiedza w treningu, w odżywianiu, brak sprzętu

1.Śmiało możesz opierać swój trening na kalistenice, a czasem w miarę możliwości zaopatrzyć sie w sprzęt typu gryf, obciążenie czy ławeczka.

2.Masz mase przykładowych planów treningowych na różnych forach wystarczy tylko poszukać. Możesz go potem zmodyfikować według własnych potrzeb i możliwości.

3.Ćwicz całe ciało. Każda partia jest tak samo ważna.

4. Dieta jest najwązniejsza. Ważniejsza od ćwiczeń. A suplementy na samym początku są Ci wgl niepotrzebne. Jeśli chcesz osiągnąć fajną sylwetkę to musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zacznij od obliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego i jeśli chcesz przybrać na masie to dodawaj stopniowo kalorii tak długo aż pójdzie do góry. Chociaż nie sugerowałbym się tak bardzo samą wagą tylko lustrem i tym jak zmienia sie sylwetka. Wyrzuć śmieciowe jedzenie a opieraj swoją dietę na pełno wartościowych produktach. Białko 2 g/ kg masy ciałą, tłuszcze 1-1,5 g a reszta węglowodany. Jak coś to pisz :)


  • 0

Guxinimod
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa wyglądu u 18 latka - niewiedza w treningu, w odżywianiu, brak sprzętu
Dzięki za rady. Jeszcze odnośnie odżywiania... Obliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne. Wybrałem w kalkulatorze zwiększanie masy. Wyszło mi zapotrzebowanie np 55% węglowodanów, 560g. Czyli np jeśli jabłko ma 150g to zjem 4 jablka i wystarczy węglowodanów na cały dzień?

Użytkownik Guxinimod edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa wyglądu u 18 latka - niewiedza w treningu, w odżywianiu, brak sprzętu

Jabłko waży 150 g. A Ty masz patrzeć ile zawiera węglowodanów i to wliczać w makro, czyli ilość węgli spożywanych w ciągu dnia. Nie podliczaj wagi produktów tylko to ile zawierają białka, tłuszczy i węgli, kumasz ?


  • 0

Guxinimod
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa wyglądu u 18 latka - niewiedza w treningu, w odżywianiu, brak sprzętu
Fakt, to logiczne. Dzięki.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024