Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak uniknąć tych błędów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Undercover
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak uniknąć tych błędów
Jakich ćwiczeń, schematów unikać aby nie wyglądać tak jak na poniższych niektórych zdjęciach? Nie wiem czy to jest kwestia odpowiednich ćwiczeń, ich intensywności, diety. Proszę o opinię doświadczonych w temacie. W sumie to jestem początkujący, ale chciałbym już na początku uniknąć błędów. Oczywiście może jest to kwestia gustu, ale mnie osobiście się to nie podoba i prosiłbym o poradę.


Problem #1 - nieestetyczne falowania, grudki, ostre krawędzie, itp.

Dołączona grafika

A tutaj kilka zdjęć o co mi chodzi, jak to według mnie powinno wyglądać
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Problem #2 - nieestetyczne olbrzymie fałdy po bokach
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

A tutaj zdjęcie jak to według mnie powinno wyglądać
Dołączona grafika
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uniknąć tych błędów
1. To pod jego klatką to jego brzuch jeszcze, tutaj wiele nie zrobisz, zależy od genetyki
2. Te fałdy to rozwinięty dół brzucha, poprostu go nie ćwicz:D

Podsumowywując możesz po prostu nie rzeźbić do końca brzucha, wtedy nie będzie tego wszystkiego widać (o ile w ogóle będziesz to miał)
  • 1
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

Undercover
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uniknąć tych błędów
Dzięki za odpowiedź, ale potrzebuję doprecyzowania.

Na zdrowy rozum to wydawało mi się że te fałdy z #2 to raczej bok, a nie dół brzucha. Dołem nazwałbym raczej ten fragment zaznaczony czerwonymi strzałkami z fot. 1. Podobno jednym z lepszych ćwiczeń na dolne partie brzucha jest unoszenie nóg i bioder do góry jak na fot. 2.
Czy to znaczy że to konkretne ćwiczenie rozwija, kontynuując moją wcześniejszą terminologię, fałdy z #2 i nie powinienem go wykonywać w moim przypadku?

Sprawa druga: czy aby rozwinąć jedynie tzw. sześciopak, zaznaczony sześcioma żółtymi strzałkami na fot. 1, wystarczy wykonywać jedno ćwiczenie, tzw. brzuszki, jak na fot. 3? Jeśli nie to prosiłbym o zasugerowanie innych ćwiczeń. Wiem że oprócz nich potrzebna jest również odpowiednia dieta, ale tutaj chodzi mi jedynie o odpowiednie ćwiczenia.

1. To pod jego klatką to jego brzuch jeszcze, tutaj wiele nie zrobisz, zależy od genetyki
Czyli te połałdowania, grudki, itp. z poprzedniego zdjęcia to wina genetyki? Dwie różne osoby ćwicząc tak samo mogą uzyskać różne efekty: jedna takie jak na pierwszym zdjęciu z poprzedniego wpisu, inna takie jak na pozostałych zdjęciach? To szkoda :)

Fot. 1
Dołączona grafika

Fot. 2
Dołączona grafika

Fot. 3
Dołączona grafika
  • 0

Undercover
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uniknąć tych błędów
Dzięki za wyjaśnienie. Masz rację. Na pewno nie jest to tłuszcz, lecz mięśnie. Tylko że nie wygląda to zbyt ładnie.

No i nadal czegoś nie rozumiem, bo chyba tzw. sześciopak to właśnie górne partie brzucha, a "brzuszki" to przecież ćwiczenie na górne partie brzucha, jak sam napisałeś, więc dlaczego nie wystarczy do ich ukształtowania? Już pytałem w poprzednim moim wpisie: która to jest dolna część brzucha? Czy to ta część zaznaczona na fot. 1 czerwonymi strzałkami? A skośne są widoczne na którymś ze zdjęć? Jakbym miał w 1/3 tak wyraźny sześciopak jak ten gość z fot. 1 to by mi w pełni wystarczyło :)

Prosiłbym jeszcze o doprecyzowanie, jeśli to nie jest zbyt duży kłopot, bo chciałbym to wszystko dobrze zrozumieć.
  • 0

Undercover
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uniknąć tych błędów
Dzięki za wyjaśnienia, Kevin. Są bardzo pomocne.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uniknąć tych błędów
Unoszenie nóg,spięcia, spięcia odwrotne, nożyce,brzuszki
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024