Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łokieć golfisty – przyczyny i leczenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Fabryka Siły
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1983 postów
  • Pomógł: 2988
5
Neutralna
  • Lokalizacja:fabrykasily.pl
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Łokieć golfisty – przyczyny i leczenie

Dolegliwości bólowe związane z zapaleniem nadkłykcia przyśrodkowego (tzw. łokieć golfisty) występują znacznie rzadziej niż zapalenie nadkłykcia bocznego. Zespół bólowy przyśrodkowego przedziału łokcia bardzo często spowodowany jest przez entezopatię. Jest to stan chorobowy dotyczący ścięgien mięśni, zwłaszcza w okolicy ich przyczepu do tkanki kostnej.

 

Czytaj cały artykuł http://www.fabrykasi...yna-bolu-lokcia


  • 0

ElaKiela
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć golfisty – przyczyny i leczenie

O łokciu golfisty i metodach jego leczenia można poczytać na blogu fizjoterapeuty [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bardzo ważne jest, aby zaprzestać ćwiczeń czy innych czynności, które doprowadziły do tego schorzenia. Warto również wiedzieć, że czasami wystarczy zmiana wzorca pracy, która podrażnia łokieć i ból może ustąpić. To jednak proponuję konsultować już z fizjoterapeutami lub lekarzem

 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć golfisty – przyczyny i leczenie

O ile dobrze pamiętam Frederic Delavier w swojej książce "Trening mięśni ramion - atlas ćwiczeń" pisał o tym, że jak się przesadzi z ćwiczeniami polegającymi na uginaniu przedramion ze sztangielkami z SUPINACJĄ nadgarstka, to można mieć problem z tzw. łokciem golfisty.

Dlatego jak najbardziej można robić uginanie przedramion z supinacją nadgarstka jednak niech nie będzie to jedyne ćwiczenie na biceps, które się robi.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024