Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny typ budowy, proszę o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Gandalf
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dziwny typ budowy, proszę o pomoc

Witam wszystkich,

 

ćwicze od niemal 10 lat, ale mam pewien problem z typem budowy. Wszystko trzyma porporcje oprócz talii i bioder - są za wąskie. Wiem że jest to w kulturystyce pożądane, ale u mnie wygląda to nieco karykaturalnie.

 

Przytycie nic mi nie daje - z przodu rośnie brzuch, wcięcie takie samo z boku, biodra do samo. na dodatek mam bardzo wydatne pośladki (a przy tym wąskie biodra w sensie rozstawu kości miednicy), więc nie bardzo mam pomysł jak te biodra "wszerz" rozbudować. Cwiczenia na odwodzenie nóg robię ale nic to nie daje. Przysiady, martwy ciąg - tylko rośną posladki z tyłu, z boku zero.

 

Na talię wszędzie są ćwiczenia na jej wyszczuplenie - a jak się am za szczupłą to co? :)

 

Pozdrawiam


  • 0

Gandalf
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny typ budowy, proszę o pomoc

Nikt nic? :(


  • 0

Baracki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 4
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:15
  • Wzrost [cm]:188
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:107
  • Pas [cm]:80
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:1x105 8x90
  • Wyciskanie [kg]:70x10 100x1
  • Martwy ciąg [kg]:105x6
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny typ budowy, proszę o pomoc

Dodaj zdjęcie jeśli możesz zobaczymy o Co chodzi . :)


  • 0

Gandalf
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny typ budowy, proszę o pomoc

Dodaj zdjęcie jeśli możesz zobaczymy o Co chodzi . :)

kult.gif


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny typ budowy, proszę o pomoc

"Talia osy, barki tura" - tak się mówi o takiej sylwetce.

 

Nie masz się czym przejmować, bo masz najbardziej pożądaną sylwetkę w kulturystyce - o wiele gorzej by było gdybyś miał sylwetkę typu "klepsydra", czyli szerokie biodra (dużo szersze niż talia), wąska talia i barki szerokości bioder.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Gandalf
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny typ budowy, proszę o pomoc

"Talia osy, barki tura" - tak się mówi o takiej sylwetce.

 

Nie masz się czym przejmować, bo masz najbardziej pożądaną sylwetkę w kulturystyce - o wiele gorzej by było gdybyś miał sylwetkę typu "klepsydra", czyli szerokie biodra (dużo szersze niż talia), wąska talia i barki szerokości bioder.

No tak, może i pożądana, tyle że wg żadnej tabeli idealnych proporcji nie mam ich dobrych - wszytsko proporcjonalne a talia i biodra za wąskie. A chyba nie o to chodzi w kulturystyce - a tabelki nie kłamią. Ktoś zaproponuje jakies dobre ćwiczenia an te fragmenty żeby je trochę rozbudowac?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny typ budowy, proszę o pomoc

Pudzian w czasach kiedy był strongmanem miał 92 cm w pasie i aż 148 cm w klacie, a więc 56 cm różnicy pomiędzy obwodem klatki, a obwodem pasa - nadal uważasz, że u Ciebie różnica jest zbyt wielka ?


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024