Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak powiekszyć biceps?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Jak powiekszyć biceps?
Jak powiekszyć BICEPS?
 
wa6d7l.jpg
 
Wielu z nas trenuje, wielu z nas robi to od lat a jednak nie notujemy takiego progresu we wzroście masy bicepsu jaki wynien wystepować. Dlaczego tak sie dzieje? Co jest tego przyczyną? Postaram się w tym artykuje omówić to w taki sposób aby każdy z Was mógł znaleźć błędy w swoim treningu i je wyeliminować.
 
Przyczyny słabego rozwoju bicepsów:
- niedotrenowanie mięśnia
- przetrenowanie mięśnia
- nieodpowiednia dieta
- zła technika
 
Gdy brakiem progresu jest zła dieta łatwo jest poprzez jej zmianę wyeliminowac problem.
Gdy brakiem progresu jest przetrenowanie mięśnia również wiemy jak temu zaradzić (zmniejszamy intensywność i objętość jego treningów)
Gdy brakiem efektów jest niedotrenowanie wystarczy trenowac więcej....
 
Najwiekszym problemem jest gdy brak efektów spowodowany jest zła techniką. To znacznie trudniej zmienić niż każdemu sie wydaje. Ludzie trenuja latami i potrafia trenować niewłaściwie nie wiedząc o tym. Głowna tego przyczyną jest zły dobór obciążenia i nieznajomość odpowiedniego toru ruchu jak trzeba wykonywać, rzadziej dobór ćwiczeń.
 
1. Należy zrozumieć że odpowiednie przetrenowanie bicepsa nastepuje tylko wtedy gdy maksymalnie go rozciagniemy i doprowadzimy do maksymalnego skurczu. Mało kto przykłąda do tego rolę. A tyo najczęstszy błąd. Podam najczęsciej spotykany przykład ;)
 
Unoszenie sztangi prostej - gdzie ludzie nie opuszczają jej do samych ud po czym unosza ją do poziomu szyi a nawet czoła bijając sie przy tym. 
Efekt? Wiekszośc obciążeń przejmuja przednie aktony barków. triceps pracuje słabo nie nastepuje maksymalny skurcz i rozciągnięcie.  A prawidłowy ruch? To ruch od przodu uda do połowy klatki piersiowej. Łokcie winny wychodzic poza linie pleców. Biceps osiąga maksymalny skurcz i ręce nie sa już w stanie wyżej unieść gryfu bo maksymalnie spięty biceps nie umozliwia dalszego ruchu w tej fazie. Podnosimy energicznie opuszczamy wolniej. To gwarantuje szybka pompę i palenie wewnątrzmięśniowe. Kilka takich serii potrafi dobic biceps.
 
ad11cm.jpg
 
2. Masę mięsniowa wyrabia się lepiej na wolnych ciężarach dlatego gdy chcemy powiększyc biceps wykreslamy z naszego planu wszlkie ćwiczenia izolowane.
 
3. Jaki stosowac zakres i jakie powtorzenia?
Nalezy stosować wysoki zakres z niewielkim obciążeniem jak i niski zakres z wiekszym, z racji mniej więcej równego rozkłądu włókien na czerwone i białe ten system sprawdza się najlepiej.
 
 
Podsumujmy w podpunktach co nalezy robić aby bicepsy rosły jak na drożdżach :D
- odpowiednio sie odżywiamy
- trenujemy je częsciej niż 1x w tygodniu ( optymalne są 2 treningi )
- stosujemy nienaganną technike i prawidłowy zakres ruchu
- nie przesadzamy z iloscią ćwiczeń na 1 treningu
- urozmaicamy ćwiczenia ( tak naprawdę co trening możemy wykonywać inne)
 
To prosty klucz do sukcesu w rozwoju mięsni bicepsu :)
 
Mam nadzieję że bogatsi o tą wiedzę będziecie prawidłowo powiekszac swoje bicepsy ;)
 
 
 
 
Opracował: Grammatikk
Wszelkie prawa zastrzeżone

Mateusz Pawlak ;)


faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiekszyć biceps?

Fajny art. Z jednym tylko do końca się zgodzić nie mogę a dokładniej mi chodzi o punkt nr 2. Ponieważ wszystkie ćwiczenia na biceps są swojego rodzaju izolacją. Nawet biorąc pod uwagę podciąganie podchwytem na drążku, mimo iż to wielostaw jeśli skupia się na pracy bicepsa (mind-muscle) jest to już swojego rodzaju izolacja.

 

Jak będę miał chwilę dłużej czasu napisze tu parę uniwersalnych porad jak zwększyć łapę i również parę dosłownie absurdalnych treningów, na które świetnie zareagowałem ale to drugie raczej jako ciekawostkę niż do stosowania.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiekszyć biceps?

No byłoby fajnie gdybyś mnie wesparł w w tym :) 


Mateusz Pawlak ;)



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024