Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan oraz opis ćwiczeń dla początkującego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Domeroo231
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plan oraz opis ćwiczeń dla początkującego.
Witam wszystkich serdecznie. Wybrałem się ostatnio na siłownię trochę pocwiczylem ale było to takie bez ładu i składu. Chciałem was prosić o pomoc w ułożeniu planu na rozpoczęcie przygody z siłownią. Mam dostęp do profesnalnej siłowni.
- Wiek: 17
- Wzrost: 184
- Waga: 84
- Waga planowana:sam nie wiem. Trochę tłuszczyku mam więc pewnie przy ćwiczeniach zrzuce tez trochę wagi ale ogólnie chciałbym być wielki
- Staż treningowy: dopiero chce zaczac
- Ile robisz treningów w ciągu tygodnia?: nie ma to dla mnie znaczenia. Optymalnie
- Rodzaj Twoich treningów: najlepsze na początek żeby były
- Intensywność Twoich treningów: miałem ogólnie roczna przerwę w robieniu czegokolwiek wiec pewnie będzie musiała być słaba ale mam zacięcie i będę się starał
- Czy zazwyczaj szybko chudniesz czy masz tendencję do tycia?: mam raczej tendencje do tycia
- Co uważasz za najtrudniejsze w stosowaniu dobrego odżywiania?: szkoła
- Czy stosujesz suplementy i jeśli tak to jakie oraz od jak dawna(czy systematycznie?): nie
- Kontuzje/Urazy: z miesi nic ale 3 lata temu przewinęło się zapalenie opon mózgowych, msc w szpitalu potem zakaz czegokolwiek i się człowiek rozleniwil

Prosiłbym także o w miarę dokładne i proste opisanie wykonywania ćwiczeń gdyż jestem kompletnym swiezakiem (nawet jeszcze nie) i większość nazw które widzę na tym forum są dla mnie niemałą zagadka.
  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan oraz opis ćwiczeń dla początkującego.

Podstawowym treningiem  idealnym na poczatek jest trening full body workout(fbw)

jest to trening ogólnorozwojowy gdzie ćwiczymy całe ciało na treningu

http://forum-kult...l-body-workout/

http://forum-kult...początkujących/

 

Tym treningiem bym radził ćwiczyć dopóki będą efekty. Potem można zmodyfikować ten plan i dalej nim ćwiczyć albo przerzucić się na inną metode np trening dzielony(split) albo push pull


  • 0

TKWM


Domeroo231
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan oraz opis ćwiczeń dla początkującego.
Dziękuję za pomoc. Chciałem jeszcze zapytać jakich obciążeń używać na początku. Dodam od razu ze nie jestem w zbyt dobrej formie ale trochę siły mam. I czy mogę coś dodatkowo w domu ćwiczyć żeby mieć szybszy efekt czy to nic nie da?
  • 0

Domeroo231
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan oraz opis ćwiczeń dla początkującego.
I jeszcze chciałem się zapytać jaka rozgrzewkę najlepiej zrobić przed takimi ćwiczeniami
  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan oraz opis ćwiczeń dla początkującego.

Tak rozgrzewka jest konieczna.

Przed treningiem powinniśmy rozgrzać wszystkie mięśnie oraz stawy


  • 0

TKWM


Domeroo231
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan oraz opis ćwiczeń dla początkującego.
Czy może być np 15 minut bieżnia, sklony, rozciąganie, brzuszki, pompki? Co jeszcze można zrobić aby rozgrzać wszystkie partie?
  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan oraz opis ćwiczeń dla początkującego.

Wypadało by jeszcze  rozgrzać barki, łokcie, nadgarstki itp

 

Co do pytania o obciążenie to powinno się dobrać tak obciążenie by dać z siebie wszystko z zachowaniem dobrej techniki ćwiczenia i wykonywać pełny ruch


  • 0

TKWM


Domeroo231
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan oraz opis ćwiczeń dla początkującego.
Bardzo dziękuję za pomoc. Bardzo podoba mi się to forum i będę tu często zaglądać. Chciałem jeszcze tylko się dowiedzieć czy dietę wprowadzać odrazu czy może w późniejszym okresie
  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan oraz opis ćwiczeń dla początkującego.

Jak zaczniesz ćwiczyć metabolizm przyspieszy i organizm sam będzie się domagał więcej jedzenia, dlatego lepiej  jak najszybciej ułożyć sobie odpowiedni system odżywiania

 

Zachęcam do zakładania dziennika treningowego.Dzięki dziennikowi można notować  swoje postępy.

Dziennik Treningowy


  • 0

TKWM




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024