Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trądzik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

pachol_123
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Kłodzko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:104
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:58
  • Przysiad [kg]:5x110
  • Wyciskanie [kg]:5x90
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik

Ja piłem pokrzywę i mi pomogło. Obecnie żadnych problemów z trądzikiem już nie mam.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik

Pokrzywa ma właściwości oczyszczające. POmaga wydalic toksyny z organizmu.


Mateusz Pawlak ;)


Paweł Kasprzak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1178 postów
  • Pomógł: 8
18
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, gry i hodowla gołebi
  • Staż [miesiące]:Ponad rok
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik
Nie mów nic o pokrzywach :P.. Pamiętam z dziecinstwa jak wlecialem z rowerem w 2 m :), byłem oczyszczony hehe..

Ale pogadam z mamą o pokrzywach i tej maści co polecił Lezu - w następnym miesiącu to kupię.
  • 0

Dziennik Treningowy

 

Zapraszam do przeglądania, wypowiadania się oraz poprawiania moich błędów.

Zapamiętaj! Każdy uczy każdego, a WIEK to tylko liczba!

 

Powracam!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Paweł Kasprzak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1178 postów
  • Pomógł: 8
18
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, gry i hodowla gołebi
  • Staż [miesiące]:Ponad rok
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik
I mam jeszcze pytania :)

Ile razy w dniu pić tą pokrzywe? Gdzie ją kupić, co dokładnie kupić?
Ile razy się smarować tym co lezu napisał?
  • 0

Dziennik Treningowy

 

Zapraszam do przeglądania, wypowiadania się oraz poprawiania moich błędów.

Zapamiętaj! Każdy uczy każdego, a WIEK to tylko liczba!

 

Powracam!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik

Pijesz codziennie napar z 1/2 torebek. Pokrzywa FIX w aptece kosztuje 4zł za 25 torebek. jest w postaci herbaty do zaparzania. Pijesz na noc. Zalewasz wrzątkiem 3/4 szklanki przykrywasz i czekasz 10 minut aż się zaparzy. Smak jest obrzydliwy ale nie o smak tu chodzi.


Mateusz Pawlak ;)


Paweł Kasprzak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1178 postów
  • Pomógł: 8
18
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, gry i hodowla gołebi
  • Staż [miesiące]:Ponad rok
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik
Dokładnie, smak to dla mnie skutek uboczny i mogę pić jak pomaga :P
  • 0

Dziennik Treningowy

 

Zapraszam do przeglądania, wypowiadania się oraz poprawiania moich błędów.

Zapamiętaj! Każdy uczy każdego, a WIEK to tylko liczba!

 

Powracam!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Marcin91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 2
19
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia, muzyka, bieganie
  • Wzrost [cm]:193
  • Biceps [cm] :45
  • Pas [cm]:85
  • Udo [cm]:70
  • Przysiad [kg]:180
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:220
  • Waga [kg]:102

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik

Z takich moich sposobów

sauna parowa

solarium stojące (jak masz na plecach ładnie przypali :P)


  • 0

Odpowiednia [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest kluczowa w budowaniu masy mięśniowej. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w połączeniu z odpowiednią [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]to również ważny element. Pamiętaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]jest najważniejsze.


ciężarówka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik

Ja od swojego dermatologa wiem, że jak się ma trądzik to się właśnie powinno unikać solarium i sauny. To zaognia stan zapalny.


  • 0

boreczeq
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik

Oto pięć złotych rad na problem z trądzikiem:
1.    Zacznij od wizyty u dermatologa, który przepisze antybiotyk albo witaminy (pochodne witaminy A).
2.    Cera trądzikowa u dorosłych wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie zapominaj o codziennym, dokładnym oczyszczaniu skóry kosmetykami, które nie dopuszczają do nadmiernego jej rogowacenia i oczyszczają ją z czopów zaskórnikowych.
Myj twarz rano i wieczorem. Pomocny będzie specjalny żel na trądzik.
Raz w tygodniu wskazany jest również delikatny peeling - pomoże usunąć martwe komórki naskórka trądzikowego oraz zanieczyszczenia, które nie zawsze da się usunąć podczas codziennego mycia.
3.    Twoimi sprzymierzeńcami są kosmetyki zawierające kwas salicylowy, alfa-hydroksykwasy, mlekowy, glikolowy, nadtlenek benzoilu czy kwas azelainowy, a także siarka i cynk. Mają one właściwości przeciwłojotokowe, złuszczające, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.
4.    Nawilżaj skórę, by chronić ją przed wysuszeniem.
5.    Zażywaj witaminy  C, B2, PP i pij ziołowe herbatki (ziele bratka, liść pokrzywy), które wspomagają przemianę materii i usuwanie toksyn z organizmu.

Leczenie od środka. Gdy trądzik jest zaawansowany, krosty są liczne i istnieje ryzyko powstania trwałych blizn na skórze, dermatolog zapisuje nie tylko żele i kremy, ale również antybiotyk doustny (zwykle tetracyklinę). W szczególnie ciężkich przypadkach stosuje się [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] – leki zawierające pochodną kwasu witaminy A, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Działanie tych preparatów jest bardzo skuteczne – hamują wydzielanie sebum i zwalczają bakterie, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych i do minimum zmniejszają ryzyko nawrotów. Nie są jednak obojętne dla zdrowia, a podczas ich zażywania konieczne są okresowe analizy krwi na stężenie enzymów wątrobowych i poziom lipidów trzustkowych.

  • UWAGA! Preparaty na bazie kwasu witaminy A mogą być bardzo niebezpieczne dla płodu. By nie doszło do zajścia w ciążę, lekarz zalecający taką terapię zapisuje pacjentce tabletki antykoncepcyjne. Ważna jest też lekka dieta, nieobciążająca wątroby, i całkowite wykluczenie alkoholu.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Leczenie od środka. Gdy trądzik jest zaawansowany, krosty są liczne i istnieje ryzyko powstania trwałych blizn na skórze, dermatolog zapisuje nie tylko żele i kremy, ale również antybiotyk doustny (zwykle tetracyklinę). W szczególnie ciężkich przypadkach stosuje się [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] – leki zawierające pochodną kwasu witaminy A, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Działanie tych preparatów jest bardzo skuteczne – hamują wydzielanie sebum i zwalczają bakterie, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych i do minimum zmniejszają ryzyko nawrotów. Nie są jednak obojętne dla zdrowia, a podczas ich zażywania konieczne są okresowe analizy krwi na stężenie enzymów wątrobowych i poziom lipidów trzustkowych.

  • UWAGA! Preparaty na bazie kwasu witaminy A mogą być bardzo niebezpieczne dla płodu. By nie doszło do zajścia w ciążę, lekarz zalecający taką terapię zapisuje pacjentce tabletki antykoncepcyjne. Ważna jest też lekka dieta, nieobciążająca wątroby, i całkowite wykluczenie alkoholu.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
UWAGA! Preparaty na bazie kwasu witaminy A mogą być bardzo niebezpieczne dla płodu. By nie doszło do zajścia w ciążę, lekarz zalecający taką terapię zapisuje pacjentce tabletki antykoncepcyjne. Ważna jest też lekka dieta, nieobciążająca wątroby, i całkowite wykluczenie alkoholu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

  • 0

Oleksy
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik

To pięć idealnych rad. Naprawdę warto się do nich zastosować.


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


gricholka
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik

Dla jednych najskuteczniejszym środkiem jest dostępny bez recepty nadtlenek benzoilu, podczas gdy drudzy widzą poprawę po zastosowaniu produktów opartych na kwasie salicylowym. Dlatego też odpowiedzią na pytanie: „jak najskuteczniej wyleczyć trądzik?” powinno być połączenie różnych metod leczenia. Kosmetyczka pomoże Ci oczyścić cerę, odpowiednio dobrane preparaty pozwolą utrzymać stan skóry pod kontrolą, ale najważniejsza z tego wszystkiego jest profilaktyka. Przestrzeganie zasad zdrowej diety i stylu życia to niezawodne sposoby na zwiększenie swoich szans w walce z uporczywym problemem, jakim jest trądzik.

Ciągłe wypróbowywanie coraz to nowszych sposobów leczenia trądziku musi być niezwykle irytujące, ale zasadniczo nie da się odnaleźć odpowiedniej kuracji bez zastosowania metody prób i błędów. Najlepsza kuracja antytrądzikowa to taka, która przynosi najlepsze rezultaty – nie dla Twojej siostry, przyjaciółki czy przypadkowej osoby z poczekalni u dermatologa – ale jedynie tylko dla Ciebie.


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Szapan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik

Moim zdaniem warto skonsultować się z dermatologiem 


  • 0

Niepozorny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik
Witam. Dobrym rozwiazaniem jest odstawienie mleka w diecie. Jestem tego zywym przykladem. Juz po tygodniu widac efekty i twarz wygląda o wiele lepiej. Spróbujcie to na naprawde mi pomoglo.
  • 0

mario34
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik

Jako nastolatek miałem z tym duże problemy, potem się okazało, że nie mogę brać odżywek z laktozą, bo to ona właśnie wywoływała większe problemy z trądzikiem i bóle brzucha.


  • 0

happykate
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik

U mnie to samo. Odstawiłam nabiał i jest lepiej. Aha! Jeśli macie kremy czy maści z kwasami - uwaga latem, już o solarium nie mówiąc - mogą powstawać przebarwienia.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024