Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia a worek treningowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

jacobson4
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Siłownia a worek treningowy

Witam, piszę tutaj z nadzieją o pomoc. Na poprzednim forum zostałem zmieszany z błotem. Facet pośmiał się a nie potrafił odpowiedzieć na najprostsze pytania. 
Nie jestem całkiem zielony ale nie uważam się nawet za amatora. 
Podam orientacyjne dane. 17 lat, 183 cm, 85 kg. 36 cm w bicepsie, 105 cm w klatce. Plecy w miarę rozwinięte. 
Dieta: Ogólnie nie trzymam się bardzo ściśle określonej diety. Chodzę do szkoły, wracam późno to i z jedzeniem trudno. W szkole chodzę na stołówke (normalne jedzenie) a w domu zjadam kolację po siłowni (to też nie wiem czy właściwie). Staram się jeść chudo, ale z białkiem. Nie jem słodyczy. 
Siłownie zrobiłem sobie w domu, ćwiczę od roku w miarę regularnie, bez spiny. Stawiam bardziej na jakość a nie po to żeby przyjść pomachać i pójść. Ćwiczę 3 razy w tygodniu. Łącze dużą partię z mniejszą i mieszam całkiem przypadkowe ćwiczenia. (np. pon- klatka+biceps i przedramiona+nogi) 
Ogólnie piszę w temacie worka treningowego. Nie wiem czy jest sens kupowania (w końcu ~250 zł). 
Chciałem poboksować przed siłownią i po. Czego oczekuję po tym? Siły ciosu (man podstawy z workiem - 7 lat karate) spadku wagi (zależy mi abym schudł w 5 ms co najmniej 10 kg) oraz rozwinięcia w pewnym stopniu barków. 
Czu faktycznie to ma sens? Ten hejter napisał mi prócz bluzgów i wyzwisk, że boks jest ćwiczeniem beztlenowym, więc nie chudnie się. Oraz gdy napisałem, że ostatnim razem przy worku spociłem się mocno, więc myślę że może mi pomóc w kondycji i zgubieniu wagi on mi odpowiedział, że jestem p******y bo po prostu straciłem wodę z organizmu. 
Czy to prawda? Jeśli tak to worek jest dla mnie bez sensu. 
Piszę tutaj bo liczę na pomoc kogoś kto się na tym zna. Dzięki za wszystko i pozdrowionka :)


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a worek treningowy

Witaj!

Trening bokserski na worku nie jest bez sensu tak samo jek nie jest bezsensem granie w piłkę czy wioślarstwo.

 

Jednak siłownię z boksem trzeba umieć połączyć. Zaproponowałbym Ci 3 dniowy trening siłowy FBW (zapomnij o przypadkach bo ten sport nie tak działa ;) ) oraz 3 treningi bokserskie. Kiedy je robić? Na pewno nie przed treningiem siłowym. 20/30 minut na worku sprawi że raczej na trening siłowy nie będzie za wiele energii. Po treningu siłowym możesz ale znowu nie powalczysz zbyt długo. Proponowałbym trening bokserski robić w dni wolne od treningu siłowego, oczywiście można to traktować jak rewelacyjną metodę treningu cardio. Warto jednak podedukować się obrać system treningu , ciosy itp aby ten trening nie był bezmyślnym waleniem w worek ;)

 

Co do zredukowania wagi to fakt dodatkowe cardio na worku wspomoże wydatek energetyczny ale jeżeli nie dostarczysz do organizmu mniej kalorii niz on spala nie schudniesz. Warto poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne w oparciu o aktywność fizyczną i wiedzieć czego i ile jeść aby ten ujemny bilans aktualnie zachowywać.


Mateusz Pawlak ;)


jacobson4
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a worek treningowy

Super! Dzięki wielkie, jedyna normalna odpowiedź. A nie: Poczytaj, ułóż plan i dietę. Jakbym jeszcze umiał i miał czas. 
O tym zapotrzebowaniu to wiem, ale mam problem z obliczaniem przybliżonej wartości. Jest wiele takich kalkulatorów i aplikacji które mają "przybliżoną wartość".
W jaki sposób mogę obliczyć czego powinienem więcej spożywać, aby schudnąć, ale nadal przybierać w mięśnie? 
Jeszcze raz dziękuję za chęć pomocy !


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a worek treningowy

Ułożyć plan i diete tez możemy Ci pomóc ale fakt musisz mieć na to nieco czasu ;)

 

Niestety w tym samym czasie fizycznie nie jest mozliwe jednoczesne spalanie nadmairu tłuszczu i rozbudowa muskulatory. Najpierw redukcja , potem masa i tak w kółko ;)

 

Aby wiedzieć ile powinieneś jeść najpierw musisz obliczyć ile kalorii Twój organizm potrzebuje. Ale o dietę pytamy w dziale dieta i jeżeli jesteś zainteresowany załóż tam temat ;)


Mateusz Pawlak ;)


martinrekk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a worek treningowy

W sklepie K Sport można wszystko znaleźć, ja bym ich podpowiadał. Mają zarówno rzeczy własnej produkcji jak też innych marek (na pewno wiem że sprzęt Bushido sprzedają bo sam wziąłem worek niedawno). Obsługa jest kompetentna, można podpytać o rzeczy bardziej fachowe – treningowe – montazowe itd.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024