Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zhen Wu Camp 03-17 sierpień 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhen Wu Camp 03-17 sierpień 2014
To wg opinii wielu ludzi jest linia przykrojona pod hipisow z USA, odarta z jakiejkolwiek wiedzy o zastosowaniach.
oni oczywiscie tez maja swoich ludzi typu Mario NApoli ktory sie przejechal po chenach.
  • 0

budo_haier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhen Wu Camp 03-17 sierpień 2014
Wiem,wiem.Może to jakiś słabszy filmik,może ludzie początkujący,może ktoś zapomniał im powiedzieć że podstawa to praca nóg.Potem przychodzi chłopaczek który ma pół roku boksu i zamiata wszystkich pod dywan albo matę jak kto woli :cry: Potem wszyscy pytający cię co ćwiczysz,ty odpowiadasz że kung fu robią charakterystyczną drwiącą minę i mówią aahha :evil:
  • 0

budo_kfp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhen Wu Camp 03-17 sierpień 2014
Ok, "przeleciałem" przez filmik i faktycznie boksersko nie podoba mi się to raczej, a znawcą nie jestem, nie chronią szczęki przy ciosach i odchylają głowy to nie jest dobre, co do poruszania się to z tego co widziałem biją z bocznej (stabilne się to nie wydaje) i krzyżują nogi przy chodzeniu (np. koleś w szarych spodniach w 7:08) a to tez nie jest dobre, bo nawet taki leszcz jak ja starałby się to wykorzystać :twisted:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhen Wu Camp 03-17 sierpień 2014

Jest taki kolo William C C Chen co jest znany z polaczenia TCC w boksem

Klasyka. Dziadek tłumaczy, pokazuje, a potem wszyscy robią dokładnie odwrotnie niż pokazał.
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhen Wu Camp 03-17 sierpień 2014

Nie chcę oceniać, ale nazwiska "mistrzów" (i ich "mistrzów") oraz przekrój stylów które prezentują, nie wzbudzają mojego zaufania.

Taki np. Li Jianlong, to taki starszy uczeń Wan Laishenga jak ze mnie uczeń Xu Xiake. Jeden z absolwentów chińskich AWF-ów po podstawowym przeszkoleniu w sportowym wushu przysłanych przez władze do Wan Laishenga, aby ten ich nauczał (czemu nie mógł odmówić). No i nauczał ich tak, że do dzisiaj twierdzą, ze się uczyli stylu Liu He Zi Ran Men :)



Zastanawia mnie po co jeździć na takie imprezy, kiedy w kraju są przynajmniej 3 ośrodki autentycznego, dobrego kung fu...



cos dalej moze dalej o nauczycielach...
widzialem Li Jianlonga,nie zainteresowal mnie specjalnie,ale jego Liu he Zi Ran men,jak dla laika wyglada ok.widzialem film o Wan Laishengu,wiec ok.co prawda slyszalem odwrotnie,ze uczyl sie wushu niby,zeby bylo wszystko dobrze,ale moze to ze wzgledu na moja slaba znajomosc jezyka.
A dlaczego jezdzic...bo nie ma mnie w kraju i duzego wyboru nie mam.Za rok Camp w Belgii.
pozdr
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhen Wu Camp 03-17 sierpień 2014

ale jego Liu he Zi Ran men,


Chodzi o to, że nie ma takiego stylu. Liuhemen i Ziranmen to dwa odrębne style. Wan Laisheng przed nauką Ziranmen ćwiczył Liuhemen, potem też inne rzeczy jak Shaolin Luohanquan. Swoich wybranych uczniów nauczał głównie Ziranmen, pełnego Ziranmen, resztę uczniów nauczał Liuhemen, Shaolin Luohanquan i jakąś namiastkę Ziranmen, zwłaszcza różnych takich nastręczonych mu krewnych i znajomych władzy. Nic mi nie wiadomo aby Wan Laisheng używał terminu Liuhe Ziranmen i podejrzewam, że niedouczeni sobie to sami wymyślili. Poza tym nie spotkałem się z tym, aby najlepsi uczniowie Wan Laishenga zajmowali się Liuhemen. Moim zdaniem jakaś ściema.
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhen Wu Camp 03-17 sierpień 2014

Napiszesz cos wiecej, wrazenia, mala relacje ?


program Campu

7:00-8:15 Qi gong

nastepnie sniadanie

9:00-12:00 sesja I (Taiji,Bagua,Shuai Jiao)

Lunch

14:00-16:00 sesjaII (Tong Bei,Liu He Tang Lang Quan,XingYi)

16:00-17:00 Trening z bronia
obiad
18:00-19:00 Rozciaganie

21:00 pogadanki:)
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhen Wu Camp 03-17 sierpień 2014

ale jego Liu he Zi Ran men,


Chodzi o to, że nie ma takiego stylu. Liuhemen i Ziranmen to dwa odrębne style. Wan Laisheng przed nauką Ziranmen ćwiczył Liuhemen, potem też inne rzeczy jak Shaolin Luohanquan. Swoich wybranych uczniów nauczał głównie Ziranmen, pełnego Ziranmen, resztę uczniów nauczał Liuhemen, Shaolin Luohanquan i jakąś namiastkę Ziranmen, zwłaszcza różnych takich nastręczonych mu krewnych i znajomych władzy. Nic mi nie wiadomo aby Wan Laisheng używał terminu Liuhe Ziranmen i podejrzewam, że niedouczeni sobie to sami wymyślili. Poza tym nie spotkałem się z tym, aby najlepsi uczniowie Wan Laishenga zajmowali się Liuhemen. Moim zdaniem jakaś ściema.




  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhen Wu Camp 03-17 sierpień 2014

Wan Laisheng sie patrzy ze sciany, tytul filmu ina action a w pokazie ani mm aplikacji. Awersja ludzi od TCMA do wklejania czegokolwiek co nie jest forma solo jak zwykle mocna.
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhen Wu Camp 03-17 sierpień 2014
To tylko pokaz urodzinowy,jedna chwilka:)
A to filmik,dla Wosiu,zeby zobaczyl i ponarzekal:)
ja tam u niego nie cwicze...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024