Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zablokowałem temat Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) ze względu na trudności z jego moderowamiem.
Proszę kotynuować tutaj.
Dziękuję.

Odnośnik do starego tematu:

http://budo.net.pl/v...8a6609a#1511448
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
W związku z nowo przeprowadzonym testem, pozwolę sobie rozpocząć dalszy ciąg konwersacji. Test dotyczył "granatu" łzawiącego CS - VIDEUSE w formie aerozolu, produkcji francuskiej.
Ku mojemu zaskoczeniu bez większej rewelacji... Szybkie pstryk i jeszcze szybciej po wszystkim. Zresztą sami zobaczcie:



Przy okazji zapraszam także do obejrzenia innego mojego materiału:


  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Trzeba było wrzucić do zamkniętego pomieszczenia i potem wejść i sprawdzić bo do tego ten rodzaj miotacza służy . Właśnie do tych celów. został wyprodukowany,a celem zasadniczym jest jak najszybszy wyrzut substancji. To chyba było 50 mil CS. Pomieszczenie 50 metrów kwadratowych można zagazować swobodnie i przez 40 minut będzie ciężko normalnie oddychać po takim eksperymencie .
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zgadza się zgred60, aerozole tego typu przeznaczone są do skażania pomieszczeń i zresztą miałem nawet chęć by przeprowadzić ten test w jakiejś strefie zamkniętej, jednak nie bardzo było gdzie a średnio mi się widziało odpalić to sobie na chacie ;-) Dodam tylko, że gaz jest cholernie mocny ponieważ wracając do domu, niechcący potarłem oko ręką w której wcześniej trzymałem zużytą puszkę... Efekt pieczenia był tak silny, że do domu wracałem biegiem, marząc o tym aby jak najszybciej złapać w ręce Sudecon.

Test przeprowadziłem ze względu na to, że kończył mi się termin ważności owego gazu bo przeciwnym wypadku szkoda by było wywalać w powietrze. Na szczęście chwilę wcześniej zdążyłem już zaopatrzyć się w nowy.

Pojemność 50 ml.

Na chwilę obecną mam w planach przetestować gaśnicę ARM II :twisted:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
hej :)
@up
jakbyś miał jakieś doświadczenia w użyciu Puissance90 -50ml w której kolwiek postaci albo tego nowego Predatora oc/cs
to poproszę filmik bądź relacje :)

podejrzewam że nie jestem jedynym zainteresowanym ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , jakby ktoś chciał kolekcjonersko to mamy kolejną nowość Sabre Grenn z chrzanu , do samoobrony raczej niezbyt przydatny .Pozdrawiam ;-)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wasabi wtf :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

www.kaliber.pl/gazy-osobiste/117559-gaz-pieprzowy-sabre-green-wasabi-crossfire-sgcft30.html , jakby ktoś chciał kolekcjonersko to mamy kolejną nowość Sabre Grenn z chrzanu , do samoobrony raczej niezbyt przydatny .Pozdrawiam ;-)


Dlaczego niezbyt przydatny ?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Po pierwsze typowy dla Sabre LE cieniutki strumyczek , z którym niekoniecznie się trafi w dynamicznej sytuacji obronnej .Po drugie , taka szybkość dekontaminacji może być zaletą dla policjanta bo zdąży założyć kajdanki, dla cywila niekoniecznie .Jak było widać na filmiku , ten specyfik da się zdekontaminować wodą w ciągu minuty , jeśli w polskich warunkach napastnik przetrze oczy śniegiem w zimie , to bardzo szybko będzie gotowy znowu do działania , do tego rozjuszony ;-) Tymczasem w dobrym OC woda/ snieg tylko nasili efekty działania .Pozdrawiam
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Na stronie HPE pojawiły się już te mix-y [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
:) HA HA .... i znowu jest merytorycznie

pozdrawiam ALL

Cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
tak na marginesie -

chciałbym prosić nowego szeryfa ( moderatora ) aby temat który został - przecięty niczym pępowina :) - i siłą rzeczy jest obecnie podpięty pod nickiem Death-wish POWRÓCIŁ do jego prawowitego właściciela LETHAL-a , bo uważam że mu się to NALEŻY JAK PSU MISKA tym bardziej że jest on chyba jednym z najlepiej poczytnych tematów na Vortalu

mam nadzieję że szanowny Death-wish nie ma nic przeciwko i zgodzi się z moim skromnym zdaniem w tej kwestii i proszę mi nie mówić że się nie da - chcieć to móc ! a przynajmniej powinno się zamieścić odpowiednią informację na temat autora rozpoczynając takowy , nawet jeśli nie można już nic poprawić - tak by było UCZCIWIE

no offence

cizzia
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jak myślicie? Na ile można ufać HPE i ich ''predatorowi''?

50 zł za gaz o takiej mocy (o ile to prawda) to tyle co nic. To w zasadzie tak jakby do UDAP-a dodać jeszcze 1% CS!
I nawet można byłoby im wybaczyć dużą puszkę oraz kiepski wygląd etykiety (zawsze można usunąć). Nawet mają wersję z blokadą. Na zdjęciu ten ich ''strumień'' ma całkiem szeroką dyszę, więc spodziewałbym się nawet czegoś zbliżonego do stożka.

Tylko na ile to prawda?
Czy to nie oni kiedyś sprzedawali ''terminatora''? Gaz który kupiłem na początku mojej przygody z gazami (a miałem ich już przeszło ćwierć setki), który miał być niby najmocniejszy w PL a okazał się nie mieć ŻADNEJ ostrości? Zasięg piękny, ciśnienie wspaniałe, zapach lakieru i gaz który NAPRAWDĘ można było wypić. Jeśli predator to taki nowy terminator (KTO WYMYŚLA TE NAZWY?!) to ja dziękuję. Natomiast jeśli to naprawdę ma takie parametry jak opisują, to ja chyba biorę trzy, na zapas.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Policyjny toteż ich dzieło wielokrotnie tu opisywany tak jak niesprzedawany już terminator a nazwa to kwestia fantazji oraz reklamy i zagadnień marketingowych
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
jeżeli założyć że hi-max ma jakąś moc określoną na na 1.3 kapsaicyny to może i ten Predator ma deklarowane parametry ale jednak wydaje mi się że najlepiej byłoby to sprawdzić gdzyz cena jest dostępna i pozwoli na eksperymenty
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

jednak wydaje mi się że najlepiej byłoby to sprawdzić gdzyz cena jest dostępna i pozwoli na eksperymenty


Ale jak to sprawdzisz? Nie mamy żadnego sprzętu ku temu. A pryskając sobie w twarz raczej określimy jedynie to że piecze/nie piecze. Ja jestem niemal przekonany że gaz ten nawet jeśli nie trzyma parametrów to i tak będzie ostry, tylko pytanie...jak bardzo?

Przekonujące byłyby jakieś wyniki laboratoryjne, certyfikaty itp. ze strony hpe.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam,
mam pytanie: czy używał ktoś gazu KO pieprz w sytuacji "bojowej" ? Jeśli tak, jakie były efekty?

Czytam forum od jakiegoś czasu i widziałem sporo opinii na temat tego gazu, ale albo przeoczyłem, albo nie było o tym mowy.

Do tej pory nosiłem tylko 50ml Puissance90, ale po przeczytaniu Waszych sugestii dokupiłem jeszcze KO pieprz stożek jako pomocniczy.
Wiem, że gaz ten ma opinię słabego, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nawet słaby gaz dobrze użyty daje zadowalające efekty. W czasach, kiedy tylko gaz Nato był dostępny miałem sytuacje takie:
1. Raz mega pijany i mega agresywny typ, który zachowywał się, jakby chciał mi łeb urwać rzucił się na mnie z piąchami, dostał ok 2 sekundy strzał z Nato CS i uciekł trzymając się za twarz
2. Typ chciał mnie okraść, groził, że ma nóż w kieszeni itd, więc też dostał ponad 2 sekundy z Nato CS (poszło 3/4 pojemnika). Przez moment stanął jak wryty, potem zaczął uciekać chwiejąc się na nogach. Za 20 metrów wywrócił się, prawdopodobnie dlatego, że biegł na oślep, ale dłuższą chwile nie wstawał, więc domyślam się, że to już działanie gazu.
Naturalnie w tej sytuacji zasadziłem mu jeszcze parę solidnych buciorów w celach wychowawczych :) ale ogólnie widać było, że gaz zadziałał prawidłowo.
  • 0

budo_peterjw1990
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam ;-)

czytam od kilku dni różne stronki na temat gazów obronnych, przeczytałem wieele stron tego forum, jednak mimo wiedzy jaką od was do tej pory zdobyłem, jeszcze jestem trochę w tym wszystkim zagubiony xD

1) do tej pory ustaliłem, że jako cywil bez doświadczenia potrzebuję najlepiej gazu w postaci chmury, bo strumieniem żelu mogę nie trafić, jednak polecacie przede wszystkim gaz Walther Pro Secure, który najczęściej występuje w sklepach internetowych jako strumień stożkowy lub punktowy (chyba, że źle szukam?? i gdzieś jest w postaci stożka mgły?)

2) potrzebuję gazu, który będzie działał natychmiastowo czyli najlepszy byłby w tym przypadku FOX Lab 5.3 jako stożek mgły, ale niektórzy piszą, że jest dobrym gazem ale wcale nie jest najlepszy, i można dalej po nim atakować, przede wszystkim słabszy od reszty FOXów np w żelu czy strumieniu (Green etc)?? poza tym 2% OC? nawet przy kapsaicynie najlepszej jakości to chyba trochę mało?? więc może Police Magnum OC-17??

3) dołączam się do 'pana Kazia' z pytaniem o KO, dlaczego nikt go nie docenia skoro ma 11% OC i 2,5 mln shu?? powinien być chyba jednym z lepszych pomimo ceny 15 zł? i czy nie lepiej kupić świeży KO co roku zamiast jednego dobrego raz na kilka lat??

4) reasumując potrzebuję gazu szybkiego, który zadziała natychmiastowo po użyciu i bardzo mocnego, po którym napastnik nie będzie w stanie się podnieść, wiem, że wszystko zależy od tego kto jest agresorem, czy stary pijak z parku czy młody zdesperowany dres potrzebujący kasy, jednak są gazy mega mocne i te lżejsze... i najlepiej w postaci chmury/ stożka mgły w żelu? bo z celowaniem w stresującej sytuacji może być u mnie różnie (lepiej nie ryzykować).

to tyle jeśli chodzi o gaz, który mogę wykorzystać na wolnej przestrzeni, a doraźnie np w tramwaju? albo na korytarzu? lepiej zainwestować w drugi w żelu lub piance np FOXa czy wtedy KO w strumieniu też da radę??

PS Wiem, że niektóre z tych kwestii gdzieś występowały na forum, jednak są niejasne, albo je przeoczyłem, proszę o pomoc kogoś doświadczonego z forumowiczów, jeśli macie jeszcze inne gazy godne polecenia, a spełniające te kryteria, to czekam z niecierpliwością i z góry wielkie dzięki !!!

POZDRAWIAM Piotr
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
szanowny kolego

WSZYSTKO JEST NA VORTALU - choć rozumiem że przebrnąć przez 500 stron nie jest łatwo a i ilość informacji może przytłoczyć , jedyne co mogę Ci doradzić to przestać zagłębiać się w nieistotne szczegóły

KO działa wyśmienicie - jak zresztą wiele innych gazów - dobór tego NAJLEPSZEGO jest tak bardzo subiektywny że praktycznie każdy ma własne preferencje - koniec kropka - a ilość czynników decydujących o tym co komu pasuje praktycznie wyklucza odpowiedź na pytanie który jest najlepszy - praktyka praktyka i jeszcze raz PRAKTYKA może odpowiedzieć na Twoje pytanie :)

cizzia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Szanowny kolego , ja tam noszę zawsze 74 ml Walthera Pro Secur chmurę stożkową , czy jak określają to niektóre sklepy strumień stożkowy i jestem zadowolony , ostatnio czasami też do kurtki dużego Foxa Grenna w stożku , ale to eksperymentalnie jak będzie jakaś sytuacja to opisze , z Walthera jestem zadowolony, praktycznie spełnia moje oczekiwania w 100 % .Miałem chyba wszystkie gazy dostępne w Polsce , pianki i żele sobie odpuściłem, choć jestem fanatykiem to noszenie dwóch gazów , jest na dłużej nie praktyczne w życiu codziennym , chyba że ktoś ma bardzo duże zagrożenie np ze względu na charakter pracy . Co do KO to to jest to gaz dobry , ale nie najlepszy , ma on tylko 0, 41 MC , a moc nadrabia izopropanolem , zapewniam cię , że po użyciu na tej samej osobie np Walthera , albo OC 17 a KO zauważysz różnice .(no chyba że trafisz na osobę nadwrażliwą na kapsaicyne , jest ich 5 na tysiąc , takie osoby słabszy gaz trzyma koło 2 godzin , a dobry standard utrzymuje podrażnienie nawet 4 ;-) ) CO do Predatora Mixa to chyba sprawdzę na sobie , lub na ochotniku , i wtedy się wypowiem , choć w podane parametry wątpię na starcie , CS w stężeniu 1 % , nie jest zbyt wielkim kosztem , ale weżmy pod uwagę że olejku o ostrości 3000000SHu , używają tylko z amerykańskich dwie firmy UDAP i Fox Labs , (może producent Wildfire , tu wątpie ), ze względu na koszty , gdyż jest to kosztowny olejek bardzo wysokiej rafinacji i przy olejku tych firm 15 % daje około 3 %MC , a nie 2 % MC . Jeśli ten gaz ma 15 % olejku , to już prędzej użyli tego co dają do HI-maxów, Policyjnych itp , tylko dali go 15, a nie 10 % , i tym sposobem ilość kapsacynoidów wzrosła .Cóż zobaczymy w praktyce i opiszemy . ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024